Windows

Windows 10 Görev Çubuğu Simgeleri Ortalama

Windows 10’da görev çubuğundaki uygulama simgeleri ekranın sol alt kısmında kalıyor. MacOS işletim sistemindeki Dock ise ekranın ortasında bulunur. Windows da benzer görünüm oluşturmak daha kullanışlı olabilir mi sizce ? Eğer bu sorunun yanıtı evet ise aşağıdaki işlemleri uygulayalım..

Eğer Görsel açıdan Windows 10 da değişimler istiyor iseniz bu görünüm tam size göre. Bu işlem Gerçekten de Windows 10’un daha şık görünmesini sağlıyor.

Nasıl Yapılır ?

Öncelikle görev çubuğunun kilitli ise kaldırmamız gerekecek. Görev çubuğunda sağ tıklayalım görev çubuğunun kilidini kaldıralım daha sonra

Sağ tıklayalım ve açılan menüden Araç çubukları > Yeni araç çubuğu seçeneğine tıklayarak yeni bir araç çubuğu oluşturun.

Burada Dikkat edilmesi gereken şey boş bir klasör seçmeniz. Örneğin Ben belgeler seçtim, içinde önemsiz bir kaç dosya vardı sildim. Eğer içi dolu klasör olursa boş ve sade gözükmeyecektir.

Sonrasında Araç çubuğunu tutup başlat butonun yanına doğru sürükleyin. Oluşturmuş olduğunuz araç çubuğu diğer simgelerin solunda kalmış olması gerek. Ve ardından görev simgelerini ortalayalım.

Oluşturduğumuz Araç çubuğuna sağ tıklayın ve Başlığı göster seçeneğinin işaretini kaldırın. Son olarak Görev çubuğunu tekrar kilitleyin. Her şey tamam artık görev çubuğunda bulunan uygulama simgeleri ortalanmış durumda.

İşte Örnek olarak Masaüstünüz başlat menü görev simgeleri alıntı resimdeki gibi gözükecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu