Genel

Microsoftdan Intel’e kötü haber.

Microsoft, Intel yongalarını Surface PC’ler için kendi ARM tabanlı yongalarıyla değiştirmeyi planladığından Intel için kötü sonuçlar doğurabilir. Bloomberg News tarafından yayınlanan bir rapora göre Microsoft, Azure bulut hizmetleri sağlayan sunucular için kendi ARM tabanlı çiplerini geliştiriyor.

Microsoft ayrıca Surface PC’ler için de ARM tabanlı yeni bir yonga oluşturmaya çalışıyor. Microsoft, bir süredir Intel yongalarına alternatifler arıyor ve Surface cihazları için Qualcomm ve AMD ile çalışma halinde. Şirket ayrıca Surface cihazları için ARM tabanlı SQ1 ve SQ2 işlemciler oluşturmak için de çalışıyor. Ayrıca Surface Laptop 3 için AMD’nin Ryzen serisi işlemcilerini de tanıttı.

The Verge tarafından hazırlanan bir rapora göre, Microsoft sözcüsü Frank Shaw bu gelişmeyi yalanlamadı ve şöyle devam etti: “Silikon, teknolojinin temel yapı taşı olduğu için tasarım, üretim ve araçlar gibi alanlarda kendi yeteneklerimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. ayrıca çok çeşitli çip sağlayıcıları ile ortaklıkları teşvik ediyor ve güçlendiriyor. “

Son zamanlarda Intel, yapay zeka (AI), güvenlik, fonksiyonel güvenlik ve nesnelerin interneti (IoT) cihazlarında gerçek zamanlı yeteneklere sahip yeni bir ürün yelpazesini duyurdu. Yeni yetenekler 11. Nesil Intel Core işlemciler, Intel Atom x6000E serisi ve Intel Pentium ve Celeron N ve J serisi işlemcilerde yer alacak.

Tepkiniz nedir ?

Mükemmel
0
Güzel
0
Yanındayım
0
Düşündürücü
0
Olmamış
0

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir