Windows

Microsoft Edge’e Birkaç Yeni PDF Özelliği Geliyor

Microsoft’un Edge tarayıcısı bir PDF okuyucu içerir, ancak bazı temel PDF görevlerini gerçekleştirme yeteneği dışında pek bir şey sunmaz. Görünüşe göre Microsoft bunu değiştirmek istiyor ve bu nedenle, PDF’lerle çalışmayı kolaylaştırmak için yakında Edge’e bir dizi yeni özellik getirecek.

Microsoft Edge’e Birkaç Yeni PDF Özelliği Gelecek

Windows Latest tarafından yayınlanan bir rapora göre Microsoft, PDF’leri görüntülemek ve üzerinde çalışmanın daha verimli olması için Edge’e birden çok yeni özellik eklemeyi planlıyor. Bu gerçekleştiğinde, kullanıcıların PDF ile ilgili çoğu görev için Edge’den ayrılmaları gerekmeyecek.

Microsoft Edge’de PDF’ler için Yeni Özellikler

Bu site, Microsoft Edge tarayıcısının hem test yapılarında hem de deneysel işaretlerinde çeşitli yeni PDF özelliklerini fark etti. Bu fark edilen özelliklerden bazıları şunlardır:

PDF’leri Okumaya Devam Et

Microsoft Edge’in gelecekteki sürümü, PDF dosyalarınızda kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacaktır.

Bu şekilde, en son bıraktığınız sayfayı manuel olarak bulma zahmetinden geçmek zorunda kalmayacaksınız.

PDF’lerde Geliştirilmiş Metin Seçimi

PDF’lerde metin seçimi, Edge’in yeni sürümüyle daha kolay hale gelecektir. Bu tarayıcıda PDF dosyalarınızda metin seçimleri yapmanın daha iyi ve daha verimli bir yoluna sahip olacaksınız.

Daha İyi Sayfa Kaydırma

Yakında Edge ile PDF dosyalarınızda bir veya iki sayfa kaydırabileceksiniz. Ayrıca, PDF belgenizdeki bir sayfaya hızlı bir şekilde atlayabilmeniz için bir küçük resim kenar çubuğu da olacaktır.

Microsoft Edge’de Daha İyi PDF İşleme

Edge’in bu yılın ilerleyen zamanlarında çıkacak olan yeni sürümü çıktığında, PDF dosyalarınızla kullanmak için daha fazla kontrole ve özelliğe sahip olacaksınız. Tüm bu özellikler Edge’de kullanılabilir hale geldiğinde bir masaüstü PDF okuyucusuna ihtiyacınız olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu