iPhone Yardım & Destek

iOS 14.5 Destekleyen Cihaz Listesi

Apple, dünkü Spring Loaded etkinliğinde, WWDC 2021’e kadar Apple hayranlarını mutlu etmeye yetecek bir dizi güzel ürün yayınladı. İPhone 12 serisi ayrıca yeni bir Mor renk varyantı biçiminde bir güncelleme aldı. Ancak, Apple hayranlarının beklediği daha büyük soru, yeni iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 ne zaman Yayınlanacak ? Apple’ın şimdi bir cevabı var.

-gelecek hafta. 

Apple, iOS 14.5 ve iPadOS 14.5’in önümüzdeki hafta piyasaya çıkacağını doğruladı. Ne yazık ki, bunun için belirli bir tarih yok, ancak Apple’ın güncelleme sunumlarının geçmişine bakıldığında, yeni iOS’un haftanın başlarında düşmesini bekleyebilirsiniz. İOS’un yeni sürümü, iPhone’a önemli güncellemeler getiriyor. 

iOS 14.5, iPadOS 14.5 önümüzdeki hafta başlarında piyasaya sürülecek

İşte Apple’ın iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 ile ilgili yayınladığı resmi açıklama.

iOS 14.5 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran iPhone veya iPod touch ya da iPadOS 14.5 veya üzerini çalıştıran iPad gerektirir. Bu yazılım güncellemeleri önümüzdeki haftadan itibaren kullanıma sunulacak. Müşterilerin bir Apple Kimliğine sahip olması ve iCloud hesaplarında oturum açmış olması gerekir. Bazı özellikler, iCloud ayarlarında Bul’un etkinleştirilmesini gerektirir. “

AirTag gönderilmeye başlamadan önce Apple’ın iOS 14.5 güncellemesini kullanıma sunması gerekiyor. AirTag bul My uygulama aracılığıyla harita üzerinde izleyiciyi yerini esasen yardım kullanıcılara Bluetooth ve Apple’ın Ultra-Geniş Bant (UWB) çip dayanan bir izci cihazdır. AirTag, UWB çipinin varlığı nedeniyle yalnızca iPhone 11 serisi ve iPhone 12 serisi ile uyumludur.

iOS 14.5, bir yüz maskesi takarken bir Apple Watch aracılığıyla FaceID kullanarak iPhone’unuzun kilidini açma özelliğini de getirecek. Müzik uygulaması ayrıca kaydırma hareketlerinin yanı sıra şarkı sözü paylaşımına da sahip olacak. Apple Fitness +, AirPlay 2 için destek alırken, kullanıcılar artık Apple Card ailelerini ekleyebilecek. Oyuncular PlayStation ve Xbox kontrol cihazlarına güvenirken Haritalar uygulaması Waze benzeri raporlama özelliğine sahip olacak.

iOS 14.5 Destekli Cihazlar

İOS 14.5 güncellemesi şunlara gelecek:

– iPhone 6S ve iPhone 6S Plus

– iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

– iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

– iPhone X

– iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR

– iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max

– iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max

– iPhone SE 1 st nesil

– iPhone SE 2. nesil

– iPod Touch ve daha yenisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu