GenelHuaweiHuawei AyarlarıHuawei Mate SerisiHuawei P SerisiZil Sesleri

Huawei Uygulama Gizleme

Telefonda yer alan fotoğraf, video, arama kaydı ve benzeri içeriklerin başkaları tarafından görülmesini istemiyorsanız Private Space özelliği tam size göre.

Yakınlarınıza veya iş arkadaşlarınıza cihazınızdan fotoğraflar veya başka içerikler gösterirken onların utanç verici olabilecek olan bilgilerinizi görmesinden mi çekiniyorsunuz? PrivateSpace, özel bilgilerinizi cihazınızda yalnızca parmak iziniz veya şifrenizle erişebileceğiniz bir alanda depolamanıza olanak tanır.

Öncelikle bu özelliği Ayarlar/Güvenlik veya Gizlilik menüsünden aktif etmeniz gerekiyor. Bu menüde bulunan Private Space sekmesine girdiğinizde gerekli ayarları yaparak bu özelliği kullanabiliyorsunuz.

Bu özelliğin kullanılması için önce bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Şifreden sonra bu yeni Private Space için bir parmak izi tanımlamanız isteniyor. Bu işlemi de yaptıktan sonra yeni bir alan oluşturuluyor ve o parmak iziyle girdiğinizde size özel yeni bir telefon menüsü geliyor.

Private Space sadece size özel olarak oluşturuluyor. Bu yeni alandaki bütün bilgiler, uygulamalar ve ayarlar size özel oluyor. Yani bu parmak iziyle giriş yaptığınızda sonradan yüklenen uygulamalar görünmüyor. Kişiye özel bir alan sahibi oluyorsunuz.

Private space kısaca; Telefonda ikinci bir telefon yapmaya yarıyor Private Space’e tanımladığınız parmak izi ile açtığınızda direk private kısmı açılıyor ana ekran için tanımladığınız Parmak İzi ile açtığınızda ana telefon kısmı açılıyor ve ikinci telefon yapıyor.

Private Space : Huawei telefonlarda ikinci ana kullanıcı yani kendi kullandığınız alanın dışında başka bir alan daha oluşturabiliyorsunuz , Ek kullanıcı kendi parmak izi kendi bilgileri ile kendi alanına sahip olabiliyor. Genellikle Huawei serilerinin hepsinde bu özellik var ama olmayan modelleride mevcuttur.

PrivateSpace’in etkinleştirilmesi: PrivateSpace’i ilk defa kullanıyorsanız Ayarlar menüsünü açın, Güvenlik veya Gizlilik > PrivateSpace > Etkinleştir bölümüne gidin ve PrivateSpace’inizi oluşturmak için ekrandaki talimatları takip edin.

PrivateSpace Şifrenizi Sıfırlama

Hatırlamanız gereken çok fazla şifre mi var? Şifre olmadan PrivateSpace’ime giremez miyim? PrivateSpace şifrenizi unuttuğunuzda güvenlik sorusunu cevaplayarak PrivateSpace şifrenizi hızlı bir şekilde sıfırlamak için bir güvenlik sorusu ayarlayın.

Güvenlik sorusu özelliğini etkinleştirme: PrivateSpace’inize girdikten sonra Ayarlar, uygulamasını açın ve Güvenlik ve gizlilik > PrivateSpace bölümüne gidin. MainSpace ve PrivateSpace şifresi güvenlik sorusu ekranına girmek için Şifre koruması öğesine dokunun ve ekrandaki talimatları uygulayın.

Güvenlik sorunuzu ayarlama: Güvenlik sorusuna dokunun ve önceden seçilmiş güvenlik sorularından birini seçin veya kendi güvenlik sorunuzu oluşturun. Güvenlik sorusu cevabını girin ve güvenlik sorusu özelliğini etkinleştirmek için Bitir öğesine dokunun.

Güvenlik sorusu özelliğini etkinleştirdikten sonra güvenlik sorusunu ve cevabını değiştirebilirsiniz.

PrivateSpace şifrenizi değiştirme: MainSpace’e girin, Ayarlar uygulamasını açın ve Güvenlik ve gizlilik > PrivateSpace bölümüne gidin.  > Şifreyi sıfırla öğesine dokunun. MainSpace şifrenizi ve güvenlik sorusu cevabını girmek için ekrandaki talimatları uygulayın ve ardından PrivateSpace şifrenizi ayarlayın.

PrivateSpace şifrenizi MainSpace’de yalnızca PrivateSpace’de şifre güvenlik sorusu ayarladıktan sonra sıfırlayabilirsiniz.

PrivateSpace’e giriş gizlenmişse ve PrivateSpace sıfırlama ekranına giremiyorsanız: MainSpace’e girin ve Ayarlar uygulamasını açın. Güvenlik ve gizlilik > İlave ayarlar > Tüm ayarları göster bölümüne gidin ve PrivateSpace’e girişi görüntülemek için TAMAM düğmesine dokunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu