Huawei P50Huawei Telefonlar

Huawei P50, HarmonyOS ile Piyasaya Sürülen İlk Telefon Olabilir

Huawei, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde ağır kısıtlamalara karşı çalışmak için epey bir zaman harcadı.

Bu kısıtlamalar nedeniyle şirket, ürünleriyle yaratıcı olmaya zorlandı. Google ile çalışmak neredeyse imkansız olduğu için Huawei, cihazları için işletim sistemi olarak Android’e güvenemez hale geldi. Bunun yerine şirket, HarmonyOS adlı kendi mobil işletim sistemi üzerinde çalışıyor.

Şimdiye kadar, akıllı ev ürünlerinde kullanılmak üzere geliştiricilere sunulan HarmonyOS’un yalnızca beta sürümünü gördük. Bununla birlikte, yeni bir rapor, şirketin yaklaşan Huawei P50 akıllı telefonunda yeni mobil işletim sisteminin yüklü olabileceğini gösterdiğinden, akıllı telefon sürümünü yakında görebiliriz.

Huawei P50’de Neler Var?

Göre  Çinli web IThome, telefon 26 Nisan ya da 27 Nisan’da lanse edilecek.

Huawei Business Group, işletim sisteminin 2021’de eylül ayında bir sunum sırasında akıllı telefonlara ulaşacağını doğruladı, bu nedenle P50’nin yeni işletim sistemini içermesi mantıklı olacaktır.

Bu, telefonun global versiyonunun hala Android’i içerdiği ve Çince versiyonunun HarmonyOS’u içerdiği anlamına gelebilir.

HarmonyOS Hakkında Ne Zaman Daha Fazla Bilgi Edeceğiz?

HarmonyOS’u içerip içermediğini öğrenmek için telefonun çalışmasını yakından görmemizi beklememiz gerekecek. Yine de, Huawei HarmonyOS’u gerçek bir rakip haline getirebilirse, Android ve iOS’un bloktaki tek mobil işletim sistemi olmayabileceğini düşünmek heyecan verici.

Tepkiniz nedir ?

Mükemmel
0
Güzel
0
Yanındayım
0
Düşündürücü
0
Olmamış
0

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir