GenelHuaweiHuawei Mate SerisiTeknoloji Haberleri

Huawei Mate 40 Pro Kamera Performansı

Piyasadaki Birçok Akılkı Telefon Modelinin Kamera Performasını Değerlendiren DxOMark’ın Bu Seferki Test Cihazı Huawei Markasının Mate 40 Pro Modeli

Huawei Mate Serisi Cihazlarının Kamera Performansını Her Zaman Üst Düzeyde Tutmayı Başardı.
Mate 40 Pro Yapılan Test Sonucu Bütün Rakiplerini Geride Bırakarak Zirvenin Yeni Sahibi Oldu.

DxOMark Ekibinin Yapmış Olduğu Testte Mate 40 Pro’nun Ön Kamerası 104, Arka Kamera Kurulumunun İse 136 Puan Aldı.
DxOMark Ekibinin Verdiği Bu Puanlar Bizlere Mate 40 Pro’nun Kamerasının Mükemmele Yakın Olduğunu Gösteriyor.

DxOMark Ekibi Cihazın Arka Kamerasının Bütün Koşullar Altında Başarılı Sonuçlar Verdiğini Söylüyor. Ayrıntıların Çok İyi Olduğunu Söyleyen Ekip, Görüntü Gürültüsünün Minimal Seviyede Olduğunun Altını Çiziyor. Üstelik Bokeh Efektler ve Portre Modu da Oldukça Doğal Sonuçlar Veriyor, Bu Sayede Görüntünün Yapay Olmadığı Hissini Sonuna Dek Yaşatıyormuş.

Huawei Mate 40 Pro’nun, Ultra Geniş Açılı Kamerasının da Gayet İyi Olduğunu Bildiren DxOMark ekibi, Ayrıntı Kalitesinin Çok İyi Olduğunu Ancak Pespektifin Rakiplerin Gerisinde Kaldığını İfade Ediyor. Üstelik Bu Modelin Tüm Yakınlaştırma Şartlarında İyi Sonuçlar Verdiği, Görüntü Bozulmalarının Minimum Seviyelerde Olduğu Belirtiliyor.

DxOMark Ekibinin Açıklamalarına Göre Huawei Mate 40 Pro’nun Sahip Olduğu Otomatik Odaklama Özelliği de Gayet Başarılı. Bu Cihazın Her Türlü Koşula Gayet Hızlı Bir Şekilde Odaklandığını Söyleyen Ekip, Bunun Yanında Renk Dengesinin de Çok İyi Bir Şekilde Sağlandığını Bizlere Bildiriyor. Ekibe Göre Otomatik Odaklama Özelliği, Sadece Düşük Işık Altında Yavaş Kalıyormuş. DxOMark, Bu Durumu Mate 40 Pro’nun Arka Kamera kurulumundaki En Olumsuz Yan Olarak Gösteriyor.

Cihazın Ön Kamera Kurulumuna Baktığımızda, Düşük Işıkta Dahi Gayet İyi Özçekimler Yaptığını Görüyoruz.Üstelik DxOMark Ekibinin Paylaştığı Görsellerde Cihazın Ön Kameralarının Birçok Cihazın Arka Kamerasından Daha İyi Olduğunu Görüyoruz. Ekibe Göre Cihazın En Büyük Sorununun Beyaz Dengesini Bazı Koşullarda Karşılamıyor Oluşu, Cilt Tonlarında Kısmen Bozulmalar Olduğunu Söylüyor.

DxOMark Ekibine Göre Cihazın Kamerası Genel Olarak İyi Ancak Doku Kayıpları ve Düşük Ayrıntı Yok Değil. Ayrıca Ekip, Ön Kamera Kurulumunda Yer Alan Portre Modunun Simülasyon Olduğunun da Yakınlaştırma Sırasında Anlaşılabileceğini Söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu