iPhone Telefonlar

Apple, iOS 15 ve Daha Fazlasını WWDC 2021’de

Apple, 7 Haziran 2021’de bir açılış konuşmasıyla başlayacak geliştiricilere yönelik bir sonraki toplantısında yazılım platformlarındaki diğer önemli güncellemelerin yanı sıra iOS 15’i duyuracak.

7-11 Haziran Apple WWDC’ye Ev Sahipliği Yapacak

Şirket, yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) 7-11 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleştirileceğini resmen onayladı. Apple “iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS’un geleceği hakkında benzersiz bilgiler sunacak.” Önceki WWDC ve geçen yıl düzenlenen diğer Apple etkinliklerine benzer şekilde, bu yılki konferans da tamamen çevrimiçi bir formatta gerçekleştirilecek.

Şirket ayrıca resmi Apple Developer web sitesinde şunları yazdı :

Apple Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı, 7 – 11 Haziran tarihleri ​​arasında yakınınızdaki bir ekrana geliyor. Heyecan verici duyurular, oturumlar ve laboratuvarların ücretsiz olduğu tamamen çevrimiçi bir program için dünya çapında geliştirici topluluğuna katılın. En yeni Apple platformlarına, araçlarına ve teknolojilerine ilk kez göz atacaksınız – böylece şimdiye kadarki en yenilikçi uygulamalarınızı ve oyunlarınızı oluşturabilirsiniz.

Şirket, 7 Haziran’da önceden kaydedilmiş bir açılış konuşması olacağını doğruladı.

WWDC21 Açılış Konuşması Olacak mı?

Apple web sitesindeki duyurudan :

Bu yılki konferansta açılış konuşması ve Eyalet Aşamaları, çevrimiçi oturumlar, teknik rehberlik sunan 1’e 1 laboratuvarlar ve geliştiricilerin Apple mühendisleri ve tasarımcıları ile en yeni çerçeveler ve teknolojiler hakkında bilgi edinmeleri için etkileşimde bulunmaları için yeni yollar yer alacak.

Merak edenler için, Apple’ın Birlik Durumu, en önemli yeni platform teknolojilerine genel açılış konuşmasının izin verdiğinden çok daha derin bir dalıştır.

Peki iOS 15 Beta’yı Ne Zaman İndirebilirim?

WWDC12 bize iOS 15, iPadOS 15, macOS 12, watchOS 8 ve tvOS 15 yazılım güncellemelerinin önizlemelerini bu sonbaharda yapılacak genel lansmanlarından önce getirmelidir.

Şimdi, Apple tipik olarak, açılış konuşması tamamlandıktan hemen sonra kayıtlı geliştiricileri için büyük işletim sistemi betaları görüyor, bu nedenle iOS 15 beta sürümünü 7 Haziran’dan önce indirmeyi beklemeyin.

Geçmiş herhangi bir gösterge ise, Apple.com, şirketin YouTube kanalı ve resmi Apple Developer uygulaması aracılığıyla önceden kaydedilmiş açılış videosunu takip edebiliriz.

CEO Tim Cook, geçen yıl WWDC’nin toplam 22 milyon izleyici çektiğini söyledi.

Bu Yılın Hızlı Öğrenci Yarışması

Şirket, WWDC 2021 tarihlerini açıklamanın yanı sıra, özelleştirilmiş rozet setleri, özel WWDC dış giyim ve Apple Geliştirici Programına ücretsiz üyelik gibi ödüllerle yıllık Swift Öğrenci Yarışması için başvurular da açtı.

Daha fazla bilgi Swift Student Challenge web sitesinde mevcuttur.

Apple, genç geliştiricileri Swift Playgrounds’da üç dakika içinde deneyimlenebilecek etkileşimli bir sahne oluşturmaya zorluyor. Apple, “İlhama ihtiyacınız varsa, daha gelişmiş kreasyonlara avantajlı bir başlangıç ​​yapmak için Swift Playgrounds veya Xcode’daki şablonları kullanın” diyor.

Bu meydan okuma, dünyanın her yerinden uygun öğrencilere açıktır.

Yarışmaya katılabilmek için geliştiricinin ilgili yargı alanındaki minimum yaşı karşılaması (ABD’de 13 yıl, AB’de 16 yıl) ve Apple geliştiricisi olarak şirkete ücretsiz olarak kayıtlı olması veya Apple üyesi olması gerekir.

Bunun da ötesinde, uygun geliştiricilerin aşağıdaki gereksinimlerden birini karşılaması gerekir:

  • Bir akademik kuruma veya resmi evde eğitim eşdeğerine kayıt olun
  • Bir STEM kuruluşunun eğitim müfredatına kaydolmalı
  • Bir Apple Geliştirici Akademisi’ne kaydolmalı
  • Son 6 ay içinde lise veya dengi okuldan mezun olmuş ve kabul edilmeyi bekleyen veya dengi bir akademik kuruma kabul edilmiş olma

Apple, WWDC21 ile ilgili ek ayrıntıları daha erken paylaşacağına söz verdi.

Tepkiniz nedir ?

Mükemmel
0
Güzel
0
Yanındayım
0
Düşündürücü
0
Olmamış
0

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir