iPhone 11iPhone Telefonlar

Apple, iOS 14.5 Güncellemesi İle Pillerini Yeniden Kalibre Edecek

Apple’ın altıncı iOS 14.5 beta sürümü, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max için pil sağlığı raporlamasını yeniden kalibre eden yeni bir özellik sunuyor.

İPhone Pillerini Yeniden Kalibre Etme

MacRumors tarafından tespit edilen bir Apple destek belgesinde şunları notlar içermekte:

Maksimum kapasitenin ve en yüksek performans kapasitesinin yeniden kalibrasyonu, düzenli şarj döngüleri sırasında gerçekleşir ve bu işlem birkaç hafta sürebilir. Görüntülenen maksimum kapasite yüzdesi, yeniden kalibrasyon sırasında değişmeyecektir. En yüksek performans kapasitesi güncellenebilir, ancak bu çoğu kullanıcı tarafından fark edilmeyebilir. Daha önce düşürülmüş bir pil mesajı görüntülenirse, bu mesaj iOS 14.5’e güncellendikten sonra kaldırılacaktır.

Apple, bu yeniden kalibrasyon işlemi sırasında kullanıcılara Ayarlar> Pil> Pil Sağlığı bölümünde bir mesaj sunulacağını belirtiyor. Bu yeniden kalibrasyon işlemi tamamlandıktan sonra, maksimum kapasite ve en yüksek performans verileri daha doğru bilgileri yansıtacak şekilde güncellenecektir.

Yeniden kalibrasyon pil sağlığının düştüğünü gösterirse, iPhone bunu onaylamak için bir mesaj gösterecektir. Bir pil servis mesajı yanıp sönerse Apple, etkilenen pilleri ücretsiz olarak değiştireceğini söylemiştir. Bu, bir Apple Store veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısında yapılabilir.

Yakında iOS 14.5’e Geliyor

Pil yeniden kalibrasyon özelliğine ek olarak, iOS 14.5 beta 6 , Siri ses özelliği için bir güncelleme içerir. Bu, varsayılan bir Siri sesi fikrini ortadan kaldırmanın yanı sıra iki yeni ses seçeneği eklemeyi de ortadan kaldırıyor.

İOS 14.5’in beta olmayan bir sürümde herkese açık olarak ne zaman gönderileceği tam olarak bilinmemektedir. Ancak Nisan ayının ortalarında oldukça olası görünüyor.

Tepkiniz nedir ?

Mükemmel
0
Güzel
0
Yanındayım
0
Düşündürücü
0
Olmamış
0

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir